Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

  • Ubytování
  • Termíny a ceny
  • Popis hotelu
  • Recenze
  • Nabídka výletů

Ubytování a rozmístění osob

Pokoj 1
To nejlepší ze SICÍLIE_dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky
dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky

1/2+1

Možné obsazení: 1/0, 2/0, 1/1, 3/0, 1/2, 2/1,
dospělý/dítě
Dostupná doprava: Letecká doprava
změnit Počet dospělých 2 Počet dětí 0

Termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

To nejlepší ze SICÍLIE

Úvod:

hotel 4* přímo na pláži, každý den výlet, český průvodce

letecky z PRAHY a KATOVIC

 

Catánie, nejkrásnější město na Sicílii - Taormína, sopka Etna a vulkanická pole, kaňon Gole Alcantara, Syracusy (UNESCO)

1. den:

setkání na letišti v Praze nebo Katovicích dle výběru zákazníka a odlet kolem poledne přímou linkou do Catánie, kde nás bude čekat místní česky hovořící průvodkyně a vydáme se rovnou do našeho hotelu Baia Azzurra **** přímo na pláži Mazzaró na pobřeží města Taormina, které je považováno za nejkrásnější město na Sicílii. Poloha hotelu tak umožňuje koupání v průběhu pobytu. Odpoledne po krátkém odpočinku se necháme vyvézt lanovkou do historického centra města, kde můžeme zajít společně na dobrou večeři (fakultativně)

2. den:

po dobré snídani v našem hotelu se vydáme na rybí trh v Catánii, který má stejně jako celé historické město neopakovatelnou atmosféru. Projdeme se centrem města s úzkými kamennými uličkami a malebnými náměstíčky, kde si zajisté dáme dobrou kávu a možná ochutnáme něco z místní kuchyně – slané pečivo cipollina, typický sicilský zmrzlinový dezert granita nebo vyhlášené rýžové kuličky arancini. Snad nikde jinde v Evropě není street food tak dobré jako v Catánii. Odpoledne se vrátíme do historického centra Taorminy a prohlédneme si zdejší památky včetně slavného Řeckého amfiteátru s úžasným výhledem na moře a sopku Etnu. Promenádou Corso Umberto se poté budeme vracet zpět k našemu hotelu. Milovníci turistíky mohou vyrazit na výšlap nad město ke kapličce pod Saracénským hradem s dalšími fantastickými výhledy na moře, sopku a celou Taorminu. Večer můžeme zajít do místní vyhlášené pizzerie na společnou večeři (fakultativně)

3. den:

po dobré snídani můžeme trávit celý den lenošením na pláži nebo se vydat s námi na celodenní výlet na Etnu, kde se do výšky 2500 m. n. m. dostaneme pohodlnou lanovkou a dále budeme pokračovat silnými vozidly 4x4 po lávových polích k vrcholu sopky. Výlet je doprovázen zkušeným vulkanologem, který nám objasní vše o sopce Etně, uvidíme také škody, které sopka napáchala při posledních erupcích, při kterých bylo zničeno celé lyžařské středisko i s vleky, Po černém lávovém poli se dostaneme až k několika jeskyním, kde se dozvíme, proč a jak vznikla sicilská granita. Pro ty, kteří nechtějí až k vrcholu sopky je možné vyjet jen lanovkou do 2.500 m.n.m a zde se projít individuálně po okolí. Odpoledne nás bude čekat návštěva nádherné soutěsky Gola di Alcantara, která vznikla díky lávovému proudu při jedné z erupcí sopky Etna. V průzračně čisté vodě říčky, která protéká dnem soutěsky se můžeme vykoupat a obdivovat zajímavé skalní útvary a nádhernou okolní přírodu. V soutěsce je několik vyhlídkových tras. Odpoledne se vrátíme zpět do našeho hotelu a stihneme se ještě vykoupat na krásné pláži před hotelem

4. den:

posilněni dobrou snídaní se vydáme na celodenní výlet do historického města Syrakusy (UNESCO), kde se narodil slavný matematik Archimédes. V Syrakusách navštívíme archeologický park a také zdejší jeskyně (největší z nich tzv. Dionýsovo ucho), které vznikly těžbou vápence ve slavných místních kamenolomech. Dnes uvidíme také Řecké divadlo, Římský amfiteátr, který byl využíván ke gladiátorským hrám a další nádherná místa. Odpoledne zavítáme na ostrov Ortigia, který je typický tisícem malebných uliček s historickými paláci,  domy, malebnými náměstíčky a lákavými kavárnami a obchůdky.  Procházka nás dovede až na hlavní náměstí Piazza Duomo s barokní katedrálou. Závěrem prohlídky se projdeme přímořskou promenádou plnou typických restaurací a navštívíme Arethúsin pramen, v němž roste vzácný papyrus. V podvečer se vrátíme do našeho hotelu do Taormíny. 

5. den:

po snídani se vydáme na letiště a odletíme přímým letem do Prahy nebo Katovic

Cena zahrnuje:

leteckou přepravu Praha - Catánie – Praha nebo Katovice – Catánie – Katovice příručním zavazadlem, 4 x nocleh ve dvoulůžkovém pokoji hotelu Baia Azzurra **** se snídaněmi, transfery a výlety uvedené v programu zájezdu, služby česky hovořícího zkušeného průvodce na Sicílii, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

 

Cena nezahrnuje:

komplexní pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění storna zájezdu a připojištění Covid +50,- Kč/os./den zájezd, vstupné do památek a fakultativní výlety

Poznámka:

Příplatky: příplatek za jednolůžkový pokoj:  2.490,- Kč/pobyt

 

Fakultativní výlety a vstupy:

-       Řecké divadlo v Taormině + 12,- Euro

-       Archeologický park v Syracusy + 13,- Euro

-       Večeře v místní pizzerii v Taormině + cca 30,- Euro

-       Celodenní výlet Etna + Gole Alcantara + 100,- Euro (včetně aut 4x4 s vulkanologem), případně jen 60,- Euro – lanovka do 2.500 m.n.m a individuální procházka + 5,- Euro poplatek za vstup do Gole Alcantara

 

Poznámka:

sled jednotlivých dnů a program navštívených památek může být upraven (pozměněn) dle aktuální situace, počasí apod.

 

Program je kalkulován při min. 15-ti osobách (minimální počet zákazníků pro realizaci zájezdu)

Uživatelské recenze

Fakultativní výlety