• Ubytování
  • Termíny a ceny
  • Popis hotelu
  • Recenze
  • Nabídka výletů

Ubytování a rozmístění osob

Pokoj 1
Izrael a Palestina s výletem do Jordánska_dvoulůžkový pokoj
dvoulůžkový pokoj

1/2

Možné obsazení: 1/0, 2/0, 1/1,
dospělý/dítě
změnit Počet dospělých 2 Počet dětí 0
Pokoj 2
Izrael a Palestina s výletem do Jordánska_třílůžkový pokoj
třílůžkový pokoj

1/3

Možné obsazení: 3/0, 2/1, 1/2, 1/0, 2/0, 1/1,
dospělý/dítě
změnit Počet dospělých 2 Počet dětí 0

Termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

Izrael + Palestina s pobytem u Rudého Moře a možností výletu do Jordánské Petry

1. den:

odlet z Prahy do Tel Avivu, kde nás bude čekat naše akreditovaná česká průvodkyně nebo průvodce. Přivítání se Svatou zemí transfer do hotelu, ubytování, večeře a první nocleh v Izraeli na pobřeží Středozemního moře (přílet může být v brzkých ranních hodinách následujícího dne).  

 

2. den:

po dobré snídani započne naše dnešní putování na pobřeží Středozemního moře prohlídkou starověkého přístavu Caesarea primorska, kde uvidíme hipodrom, římské divadlo a velmi působivý krátký film. Další cesta nás zavede do přístavního města Haifa s vyhlídkou na Bahaiské zahrady (UNESCO). Odpoledne navštívíme historické město Akka (UNESCO), kde přivoníme k historii v křižácké pevnosti, navštívíme shuku (tradiční tržiště) a další nádherná místa.  Návrat do hotelu a večeře.

3. den:

posilněni snídaní se vydáme na odpočinkovou, romantickou plavbu po Galilejském jezeře, poté nás cesta zavede do Capernaumu (Ježíšovo město) se synagogou a domem Sv. Petra. Cestou do Nazaretu si budeme povídat o Izraelské přítomnosti, způsobu denního života i o historii této fantastické země. Odpoledne procházka po Nazaretu s  prohlídkou Baziliky Zvěstování a kostela Sv. Josefa. V podvečer navštívíme židovské město Sefad, kde se projdeme malebnými uličkami plnými galerií místních umělců a navštívíme místní synagogu, kde si povíme o židovských zvycích a tradicích a učení Kabala. Večer se přesuneme do hotelu, kde povečeříme.

4. den:

po snídani se vydáme do oblasti Golanských výšin. Údolí řeky Jordán nás dovede až do Jericha – nejníže položeného města na světě s pohledem na Horu Pokušení. Cestou zastávka ve vinařství s ochutnávkou výborných Izraelských vín. Odpoledne se Judskou pouští přesuneme až do Jeruzaléma. Dle časových možností zastávka s výhledem na údolí  Vadi Quelt a ortodoxní klášter sv. Jiří. Večer se ubytujeme se v Betlémě, kde také povečeříme.

5. den:

po vydatném odpočinku a snídani budeme dnes objevovat ta nejkrásnější místa Svaté Země – Jeruzalém a Betlém. Nejprve navštívíme vyhlídku na Olivové hoře a poté se přesuneme do biblických Getsemanských zahrad s bazilikou Všech Národů a ortodoxním kostelem Hrobu Panny Marie. Přes údolí Kidron vystoupáme do starého města po křížové cestě Via Dolorosa (která prochází orientálním trhem s voňavým kořením , mistrovsky tepaným nádobím a výborným jídlem..) k Chrámu Božího Hrobu na Golgotě. Odpoledne budeme mít možnost prozkoumat Chrám Narození Páně a Baziliku Svaté Kateřiny… Vrátíme se do hotelu v Betlémě na večeři a nocleh.

6. den:

po snídani budeme pokračovat v prohlídce hlavního města Izraele. Průvodkyně nás zavede do Židovské čtvrti s těmi nejžádanějšími památkami – Cardo, Menora a Zdí Nářků, navštívíme i muzeum holokaustu Yad Va Shem. V Jeruzalémě budeme mít možnost vidět i další zajímavá místa. Večer se vrátíme do našeho hotelu k večeři a noclehu.

7. den:

po snídani nás bude čekat cesta k pevnosti Massada (UNESCO), kterou nechal postavit král Herodes a na kterou nás pohodlně vyveze lanovka (v ceně programu). Massada nabízí krásné výhledy na bizardní útvary pouště v blízkosti Mrtvého moře. Budeme mít možnost relaxovat a užívat sluníčka a neobvyklého koupání na plážích Mrtvého moře. Poté se přesuneme do hotelu v Eilatu k večeři a noclehu.

8. den:

snídaně, volný den na koupání v Eilatu (fakultativně možnost navštívit podmořskou observatoř, kde suchou nohou vstoupíme do podmořského světa, možnost koupání s delfíny, plavba lodí apod.), nebo celodenní výlet do Jordánska - návštěva skalního města Petra (UNESCO) - jedno z historicky nejatraktivnějších míst na zemi. Petra vznikla jako pohřebiště v dokonale krytém místě, kde se setkávají tří údolí i proto se dochovalo do dnešních dnů. Spatříme pokladnici Al-Khzeneh, klášter Ad-Dér, amfiteátr i kolonádní ulici. Večer se vrátíme do Eilatu. 

9. den:

po snídani návštěva národního parku Coral Beach, kde se budeme moci koupat v průzračných vodách Rudého moře s úžasným podmořským světem plným korálů a různobarevných ryb (možnost zapůjčení šnorchlů a potápěčských brýlí). Poté, v odpoledních hodinách transfer do oblasti Tel Avivu přes Machtesh Ramon (ojedinělý geologický útvar).  Ubytování a večeře v hotelu na pobřeží Středozemního moře, nocleh.

10. den:

po snídani prohlídka města Tel Aviv a jeho historické čtvrti - městečka Jaffo. V Tel Avivu se projdeme po nábřeží podél pláží středozemního moře, prohlédneme při okružní jízdě také nádhernou eklektickou a funkcionalistickou architekturu ve stylu Bauhaus (UNESCO), kterou je Tel Aviv proslaven. V městečku Jaffo, které je jedním z nejstarších přístavních města na světě se rozloučíme s Izraelí a pojedeme na letiště k odletu do Prahy.

 

Poznámka:

Příplatky: příplatek za jednolůžkový pokoj:  10.990,- Kč/pobyt

Cena zahrnuje:

leteckou přepravu Praha – Tel Aviv – Praha včetně odbaveného zavazadla, přepravu klimatizovanými minibusy/autobusy, 9x ubytování ve dvoulůžkových pokojích kvalitních ubytovacích zařízeních kat. 3*** s polopenzí (9 x snídaně- 8-9 x večeře dle letového řádu, vstupy do všech navštívených objektů (uvedených v programu), plavba po Galilejském jezeře, lanovka na Massada, veškeré místní taxy a poplatky, služby zkušeného česky mluvícího průvodce po celý okruh v Izraeli, pojištění CK ve sm. zákona 159/99 Sb.

 

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění storna + 96,- Kč/od./den, možnost připojištění COVID 19 + 87 Kč/os./den, vstupné na pláž u Mrtvého moře, nápoje u večeří, spropitné řidičům a průvodci (platí e na místě hotově), celodenní výlet do Petry + cca 370,- USD na osobu – platí se na místě hotově, česky hovořící průvodce při výletě do Petry od 15-ti účastníků, jinak anglicky hovořící průvodce.

 

Poznámka:

Zájezd je možné zajistit také s odletem z Vídně, Krakova nebo Wroclavi - na vyžádání.

Poznámka: sled jednotlivých dnů a program navštívených památek může být upraven (pozměněn) dle aktuální situace, počasí, letového řádu apod.

Poznámka:

Při vstupu na území Státu Izrael a Palestinská autonomní území musíte mít strojově čitelný cestovní pas platný minimálně šest měsíců v den předpokládaného opuštění Státu Izrael.

Uživatelské recenze

Fakultativní výlety