Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

  • Ubytování
  • Termíny a ceny
  • Popis hotelu
  • Recenze
  • Nabídka výletů

Ubytování a rozmístění osob

Pokoj 1
Hotel Primus - Podzimní Ptuj a poznávání_dvoulůžkový pokoj s přistýlkou
dvoulůžkový pokoj s přistýlkou

1/2+1_P

Možné obsazení: 1/0, 2/0, 3/0,
dospělý/dítě
Dostupná doprava: Autobusová doprava
změnit Počet dospělých 2 Počet dětí 0

Termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

Podzimní svátky ve Slovinsku

Úvod:

poznávání, turistika a koupání v lázních Ptuj

krápníkové jeskyně Jama Pekel, turistika v Pohorje, klášter Žiče,  vinařství a ochutnávka vín, lázeňské město Ptuj, Maribor, Ostrov lásky a Lžakovci s lisovnou dýňového oleje

1. den:

odjezd z ČR v pozdních večerních hodinách, noční přejezd přes Rakousko do Slovinska

2. den:

ráno přijedeme autobusem do Slovinska, kde navštívíme jeskyni Jama Pekel – jedna z nejhezčích krápníkových jeskyní s dravou podzemní říčkou a vodopádem. Poté se vypravíme za tajemnou atmosférou nejstaršího kartuziánského kláštera Žiče (mimo Francii a Itálii), který byl založen v roce 1164. Ve spodní části kláštera navštívíme restauraci Gastuž, jednu z nejstarších dodnes funkčních restaurací ve Slovinsku z roku 1467 a ochutnáme tradiční jídlo. Po obědě bude pro zájemce připravena prohlídka vyhlášeného vinařství s ochutnávkou vína a možností nákupu vína domů. Odpoledne odjedeme do lázeňského města Ptuj, kde se ubytujeme v luxusním hotelu Primus a jeho depandancích – Bungalovy Ptuj a povečeříme formou bohatého bufetu. Večer můžeme využít termálních lázní (přímo naproti hotelu a bungalovů) nebo bazénu v hotelu Primus nebo se projít do centra vinařského města Ptuj.

3. den:

po výborné snídani formou bufetu se projdeme s průvodcem po centru Ptuje (UNESCO), které leží na řece Dráva a řadí se mezi nejstarší města ve Slovinsku. Historie města začíná již v době kamenné, ale největší rozkvět město zažívalo za dob Římské říše. Průvodce nás zavede úzkými uličkami města až k hradu Ptuj, jehož západní věž patří k nejstarším stavbám v zemi. Milovníci skvělého vína si nenechají ujít skleničku v nejstarším vinném sklípku. V Ptuji je několik možností nákupu výborného vína přímo v prodejnách jednotlivých vinařství, které se těší oceněním z celého světa. Zbytek dne můžeme využít v termálních lázních Ptuj, které se nachází přímo naproti našemu hotelu. Večeře v hotelu Primus.

4. den:

po snídani se vydáme na další výlet, tentokráte s lehkou turistikou. Lanovou dráhou vyjedeme do Pohorje, kde je fantastický výhled na město Maribor, údolí řeky Drávy, vrh Kozjak a vinohrady, které se táhnout až do Rakouska. Z Bellevue dojdeme stezkou ke kostelu sv. Bolfenka a pak se budeme pohybovat po severním svahu až k vyhlídkové věži Razglednik. Navštívíme také turistický hostinec Gostišče-Dom Jelka, kde nabereme novou dávku energie na terase s výhledem na údolí řeky. Po svačině se vydáme zpátky k Bellevue a odjedeme další lanovou dráhou dolů. Po procházce historickým městem Maribor se budeme vracet zpět na večeři do lázní Ptuj a večer můžeme opět odpočinout v termálních lázních nebo hotelovém bazénu

5. den:

Po snídani se rozloučíme s Ptujem a vydáme se na Ostrov lásky na řece Muře, který se proslavil nejen díky milostným dostaveníčkům, ale hlavně díky unikátnímu plovoucímu mlýnu, který je dodnes funkční, a který si také prohlédneme. Místním přívozem se dostaneme do vesničky Lžakovci, kde navštívíme tradiční lisovnu dýňového oleje. Odpoledne odjezd zpět do ČR. Návrat v nočních hodinách.

Cena zahrnuje:

autokarovou dopravu, 3 x ubytování v bungalovech Ptuj nebo hotelu Primus****´s polopenzí, vstup do termálních lázní Ptuj, hosté ubytování v hotelu Primus také vstup do bazénu v hotelu, služby průvodce, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje:

registrační poplatek a lázeňskou taxu, komplexní cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh, storna zájezdů a připojištění COVID 50,- Kč/os./den, vstupy a lanovky

Poznámka:

CK si vyhrazuje právo změnit program a jednotlivé dny programu dle aktuálního počastí, dopravní situace a dalších aspektů v destinaci.

Poznámka:

Doporučené kapesné: cca 100,- Euro

Uživatelské recenze

Fakultativní výlety