Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

  • Ubytování
  • Termíny a ceny
  • Popis hotelu
  • Recenze
  • Nabídka výletů

Ubytování a rozmístění osob

Pokoj 1
Advent ve Slovinsku - Garni hotel Savica_dvoulůžkový pokoj
dvoulůžkový pokoj

1/2

Možné obsazení: 1/0, 2/0,
dospělý/dítě
Dostupná doprava: Autobusová doprava
změnit Počet dospělých 2 Počet dětí 0
Pokoj 2
Advent ve Slovinsku - Garni hotel Savica_dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky
dvoulůžkový pokoj s možností přistýlky

1/2+1

Možné obsazení: 1/0, 2/0, 3/0,
dospělý/dítě
Dostupná doprava: Autobusová doprava
změnit Počet dospělých 2 Počet dětí 0

Termíny a ceny

Popis hotelu

Popis:

Advent ve Slovinsku

Úvod:

poznávání, vánoční atmosféra, nákupy

jezero Bled, Ljubljana, jeskyně Postojna, hrad Predjama, historické městečko Škofja Loka

1. den:

odjezd z ČR v pozdních večerních hodinách, noční přejezd přes Rakousko do Slovinska

2. den:

ráno přijedeme autobusem do hlavního města Slovinska – do Ljubljany, kterému vévodí Ljubljanský hrad z 12. století (sídlo markrabat a později vévodů Korutanských). Nádherné historické centrum města, ve kterém se setkává rakouská čistota a preciznost s balkánskou divokou duší nás přivítá hlavním náměstím Prešerenovo se sochou básníka Franceho Prešerena a barokním kostelem. Procházet se budeme po břehu Lublanice, která nás zavede až k Trojmostí. Dostatek času na prohlídku města můžeme využít k vystoupání k hradu s dechberoucím výhledem na celé historické centrum, nákupy na vánočních trzích, ochutnáváním skvělého vína a slovinských dobrot či návštěvou některé z mnoha galerií… V podvečer se přesuneme k jezeru Bled, kde se ubytujeme v Garni hotelu Savica**** jen pár metrů od břehu jezera. Možnost návštěvy termálních bazénů wellnesového centra Živa (20 metrů od hotelu Savica) nebo se účastnit společné procházky po břehu jezera Bled, které patří k nejkrásněji adventně vyzdobeným místům v Evropě. Večer možno zajistit návštěvu adventního koncertu.

3. den:

po dobré snídani (formou švédského stolu) nás bude čekat celodenní výlet na jih Slovinska, při kterém navštívíme jeskyni Postojna – krasový jeskynní systém dosahuje délky přes 20 km. Pro veřejnost je zpřístupněno neuvěřitelných 5 km chodeb. Větší část trasy budeme absolvovat podzemním vláčkem (prohlídková trasa je nejdelší veřejně přístupnou jeskyní trasou na světě). Po procházce parkem se přesuneme autobusem k hradu Predjama, který patří k nejkrásnějším hradům na světě, jehož unikátnost ještě potrhne adventní výzdoba hradu. V podvečer se vrátíme k jezeru Bled, povečeříme v hotelu a můžeme opět využít zdarma termálních bazénů nebo využít volného večera k objevování krás adventního jezera a městečka Bled. Večer možnost návštěvy adventního koncertu.

4. den:

po snídani se rozloučíme s ubytováním a jezerem Bled a vydáme se do málo známého, avšak fantastického městečka Škofja Loka (UNESCO), které na nás dýchne nostalgií starých časů. Prakticky každá stavba městského jádra je kulturní památkou, každý dům na náměstí má své tajuplné atrium. V poledne budeme mít možnost posledních nákupů a poté se již vydáme zpět do ČR, abychom se v pozdních večerních hodinách dostali do svých domovů.

Cena zahrnuje:

dopravu klimatizovaným autokarem (WC, občerstvení), 2 x ubytování v hotelu Garni Hotel Savica**** se snídaněmi, oba večery zdarma vstup do termálních wellness Živa, služby průvodce, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje:

registrační poplatek a lázeňskou taxu, komplexní cestovní pojištění včetně pojištění léčebných výloh, storna zájezdů a připojištění COVID 50,- Kč/os./den, vstupy a lanovky

Poznámka:

CK si vyhrazuje právo změnit program a jednotlivé dny programu dle aktuálního počastí, dopravní situace a dalších aspektů v destinaci.

Poznámka:

Doporučené kapesné: cca 70,- Euro

Uživatelské recenze

Fakultativní výlety