Cookies management by TermsFeed Cookie Consent

Kamenna Vourla

ATHÉNY- DELPHI - SKIATHOS – KLÁŠTERY METEORA - BITVA U TERMOPIL – LODNÍ VÝLETY, …

Fakultativní výlety z letoviska Kamena Vourla pro sezónu 2023:

Výlety nabídne v místě pobytu náš delegát, níže uvedený popis výletů a ceny výletů jsou pouze orientační a budou aktualizovány průběžně dle situace. Závaznou nabídku poskytne až při informační schůzce delegát.

Celodenní výlet autobusem do Athén - orientační cena 55,- Euro

Orientační program výletu: po snídani se vydáme na jih do hlavního města Řecka do Athén, prohlídka města začíná zpravidla v největším řeckém přístavu Pireus. Okružní jízda městem nás seznámí s nejdůležitějšími památkami města. Projdeme se s průvodcem hlavním náměstím Syntagma s dominantní budovou Parlamentu, který stráží vojáci evzones v typickém oblečení (krátké sukně, červené čepice a dřeváky s bambulemi). Prohlídka města nás zavede do romantické čtvrti Plaka s řadou suvenýrů a tradičních taveren a poté se vydáme na Akropoli s nádherným výhledem na celé město, kde budeme obdivovat Parthenon, posvátný Erechteion, vstupní bránu Propylaje a pozůstatky Dionýsova divadla. Večer se vrátíme do našeho hotelu na večeři.

Celodenní výlet autobudsem ke klášterům Meteora - orientační cena 55,- Euro

Orientační program výletu: po snídani se vydáme do Thessálie do města Kalambaka, kde se zastavíme manufaktuře a prohlédneme výrobu pravoslavných ikon (možnost nákupů suvenýrů), poté se vydáme do dechberoucích skal, kde navštívíme dva kláštery (další uvidíme z autobusu), odpoledne zastávka na fakultativní oběd ve vesničce Kastraki a cestou zpět do hotelu ještě zastávka v údolí Thembi s prohlídkou údolí - přechod po visutém mostě ke kapličce Agia Paraskevi (léčivá voda), návrat do hotelu na večeři

Celodenní výlet autobusem do Delf - orientační cena 55,- Euro

Orientační program výletu: po snídani se vydáme horskou přírodou pohoří Parnasos do Delf, které byly zasvěceny múzám a bohu Apollónovi. Prohlédneme si jeden z nejkrásnějších archeologických areálů nejen v Řecku, abychom si udělali představu, jak vypadalo v době největší slávy „svaté město“. Navštívíme také skálu Omfalos, která byla považována za střed světa, kde kdysi věštila věštkyně Pýthie, posvátný Kastalský pramen, Apollonův chrám, pokladnici Athéňanů a dalších řeckých městských států. Večer se vrátíme do našeho hotelu na večeři.

Celodenní výlet lodí na ostrov Skiathos - orientančí cena 60,- Euro

Orientační program výletu: po snídani odjezd do přístavu v blízkosti Volosu, nalodění na krásnou velkou loď, kde kapitán Kostas se svou posátkou pečuje o pohodlí a zejména zábavu cestujících. Při plabě na Skiathos začijete řeckou hudbu a tance a takou spoustu zábavy. Loď přiveze návštěvníky do hlavního města Skiathos, které nese stejné jméno. Ve Skiathu můžete nakupovat a obdivovat úžasnou ostrovní atmosféru historického městečka. Poté přejedeme lodí na nejslavnější pláže ostrova Koukunaries Beach, která byla proslavena také díky filmu Mamma Mia, kde se budeme koupat. Při cestě zpět do přístavu na pevnině opět spoustu zábavy. Návrat do Paralie ve večerních hodinách a večeře v hotelu.

Půldenní výlet do Termopyl a ke klášteru v horách nad letoviskem Kamena Vourla - orientační cena 20,- Euro + 5,- Euro vstup do kláštera

Orientační program výletu: výlet se pořádá dopoledne nebo odpoledne, kdy se z hotelu vydáme s průdodcem do místa slavné bitvy u Termopyl (asi 25 km z letoviska Kamena Vourla), na místě si prohlédneme památník této bitvy a můžeme navštívit velmi zdařilé muzeum s interaktivní prezentací. Cestou zpět ještě zastávka u pravoslavného kláštera s nádherným výhledem na moře, ostrovy a pobřeží.

Půldenní výlet čluny k ostrovům LIchadonissia "Řecké Seychelly" s koupáním - orientační cena 16,- Euro

Orientační program výletu: výlet se pořádá v různých časech - upřesní na místě delegát - z přístavu v Kamena Vourla odjezd lodičkami k malebnému souostroví Lichadoniské ostrovy, koupání, zábava, nádherné pohledy z lodi....

Děti do 12-ti let sleva 50 %, pouze u výletu na ostrov Skiathos získávají děti do 12-ti let slevu pouze 5,- Euro/dítě.