arrowDown
nazev: Řecko

popis: Překrásná země na jihu Balkánského poloostrova, která se každému návštěvníku hluboce vryje do srdce svou nádhernou přírodou, čistým mořem a množstvím přírodních památek.

Ať již navštívíte poloostrov Chalkidiki s krásnými písečnými plážemi a neporušenou přírodou, Olympskou riviéru v srdci pevninského Řecka nebo některý z mnoha ostrovů zajisté Vás osloví otevřenost a pohostinnost místních obyvatel a pohodový neuspěchaný přístup k životu.

Nechte se strhnout touto atmosférou a snažte se získat maximum z bohatství, které tento nádherný kus Evropy svým návštěvníkům nabízí, vždyť slovo turista má v řeckém jazyce význam host...

pas_a_viza:

Řecko je v EU, u leteckých i autokarových zájezdů potřebujete platný cestovní doklad PAS nebo  platný OP (platnost dokladu by měla být min.1 měsíc po návratu z dovolené).

Děti do 15ti let musí mít vlastní cestovní doklad !!! Neakceptuje se dítě zapsané v pase rodičů !!!

.

Prosíme klienty, kteří cestují do Řecka BUSEM na cestovní pas, aby si s sebou vzali i svůj občanský průkaz. Na některých státních hranicích by se takto mohla urychlit povinná kontrola cestujících, více informací či postup Vám sdělí technický průvodce nebo řidiči autobusu.

Zákazníci, kteří se přihlásí k zájezdům odpovídají za platnost svých cestovních dokladů.

Cizí státní příslušníci - jsou povinni si zajistit potřebná povolení a víza do cílové destinace i do států, kterými se projíždí. V případě, že zákazník nebude mít zajištěna všechna potřebná povolení, cestovní doklady, víza apod. a z tohoto důvodu se nebude moci zájezdu účastnit, postupuje CK stejně jako by zákazník zájezd stornoval v den odjezdu. V případě, že zákazníkovi nebude umožněn vstup do země (cílové i v průběhu cesty projížděnými zeměmi) místními orgány, CK nenese žádné závazky vůči zákazníkovi a zákazník se musí dopravit zpět do ČR na své vlastní náklady, zákazníkovi je taktéž účtován stornopoplatek, jako by zájezd stornoval v den odjezdu.

- zákazníci jsou povinni dodržovat všechny celní, devizové a ostatní předpisy ČR a navštívených zemí.

- cestující s cestovním pasem jiným než ČR hlásí tuto skutečnost předem

Více informací na http://www.mzv.cz

Při cestě autem návštěvníci potřebují řidičský průkaz, technický průkaz vozidla, zelenou kartu.

 

mena:

V Řecku se platí EUREM = 100 CENTŮ

casovy_posun:

Při cestě do Řecka nezapomeňte na časový posun. Časový rozdíl řeckého východoevropského času od našeho středoevropského času je + 1 hodina. Musíte si tedy posunout hodinky o jednu hodinu dopředu. Všechny časy uváděné v průběhu Vašeho pobytu (infoschůzka, fakultatitvní výlety, transfery, odjezdy do ČR...) jsou uváděny v místním (lokálním) čase !!

obecne_zeme:

Řecko

Překrásná země na jihu Balkánského poloostrova, která se každému návštěvníku hluboce vryje do srdce svou nádhernou přírodou, čistým mořem a množstvím přírodních památek. Ať již navštívíte poloostrov Chalkidiki s krásnými písečnými plážemi a neporušenou přírodou, Olympskou riviéru v srdci pevninského Řecka nebo některý z mnoha ostrovů zajisté Vás osloví otevřenost a pohostinnost místních obyvatel a pohodový neuspěchaný přístup k životu. Nechte se strhnout touto atmosférou a snažte se získat maximum z bohatství, které tento nádherný kus Evropy svým návštěvníkům nabízí, vždyť slovo turista má v řeckém jazyce význam host...

Jazyk

Úředním jazykem je Novořečtina, obvykle není problém se domluvit anglicky a německy. Ve většině restaurací je jídelní lístek i v češtině.

 

dulezite_adresy_telefony:

 

Velvyslanectví ČR v Řecku – The Embassy of the Czech Republic

Seferis str.6 G, Palaio Psychico, Athens 15452, Greece

tel.: 0030/2106713755, 2106719701, 2106725332

 

Honorární konzulát ČR v Řecku

Dimokratias 62, Thessaloniki, 546 23

tel: 003023920/22575

pondělí - pátek: 09:00-14:00

.

První pomoc:          tel. 166 Lékařská pohotovost:     tel.1016

Pomoc při autonehodě: tel. 104 Tísňové volání:          tel. 112       

Turistická policie:   tel. 171 Policie:                 tel. 100

Hasiči:               tel. 199 Lesní požáry – hasiči:   tel. 191

slovnicek:

Řecky               Česky               Řecky                Česky

Kaliméra            Dobrý den           Polí                 Mnoho

Kalispéra           Dobrý večer         Lígo                 Málo

Kalinichta          Dobrou noc          Oríste?              Prosím? 

Jásu                Nashledanou         Gramatósimo          Známka 

Efcharistó          Děkuji              Jatrós               Lékař  

Parakaló            Prosím              Piretó               Teplota

Óchi                NE                  Kefáli               Hlava

Né                  ANO                 Pódi                 Noha 

Ávrio               Zítra               Chéri                Ruka 

Símera              Dnes

 

 

clo:

Zboží určené pro vlastní potřebu či spotřebu nebo jako dárky, které bylo získáno v členské zemi Evropské unie, lze volně dovážet. Za limit pro vlastní potřebu je považováno 200 ks cigaret nebo 50 ks doutníků nebo 250 g tabáku, dva litry vína, jeden litr lihovin nad 22 % alkoholu, jeden litr lihovin pod 22 % alkoholu, 250 ml toaletní vody a jakékoli zboží do limitu 150 EUR.

Je zakázán dovoz i vývoz drog a jiných omamných prostředků, léků s obsahem kodeinu (s výjimkou léků předepsaných pro osobní potřebu), výbušnin a střelných zbraní. Pod hrozbou vysokých pokut se bez zvláštního povolení nesmí vyvážet jakékoliv předměty starší než sto let; pokud byste takový předmět dováželi, je nutné jej na hranicích pečlivě deklarovat, abyste neměli potíže při opuštění země. Pašování drog se trestá dlouholetým vězením. Platí přísný zákaz vývozu ohrožených druhů živočichů, rostlin a přírodnin !!!

nazev: Chalkidiki
popis:

Chalkidiki je hornatá oblast s panenskou přírodou, téměř 500km členitého pobřeží s písečnými plážemi omývanými vodami Egejského moře, jejich tvar je označován jako ruka se třemi „prsty" - ze západu Kassandra, prostřední Sithonie a úplně na východě Athos, kde se nachází autonomní mnišský stát se slavnými kláštery.

orientacni_ceny:

Potraviny

Potraviny nakoupíte nejlépe v hypermarketu. Mají otevřeno denně, kromě neděle (někdy bývá otevřeno i v neděli). Otevírací doba začíná mezi 9 hodinou a končí většinou ve 20 – 22 hodin. Hypermarkety nabízejí široký výběr potravin, velké množství různorodých druhů čerstvé zeleniny a ovoce. Některé malé obchůdky často mívají polední přestávku. Potraviny můžete koupit i na všudypřítomných tržištích, kde se občas smlouvá, ale mnohem méně než třeba v Turecku. V Řecku jsou vyhlášené džemy z třešní, švestek a dalšího ovoce. Neměli byste ovšem opomíjet ani vína, medy, likéry, olivové oleje a různé druhy koření.

____________________________________________________________________

Základní potraviny v obchodě          Ceny v restauraci             

Voda balená 1,5 l      0,8 €          Káva 1 ks                2-4 €

Džus  1 l              1,5 €          Frappe 1 ks              3-4 €

Coca Cola 1,5 l        1,5 €          Pivo 0,5 l                 3 €   

Víno 0,7 l            5-10 €          Víno 0,2 l                 3 €    

Pivo 0,5 l             1,2 €          Večeře 1 chod           8-12 €

Chléb 1 ks               1 €

Bageta 1 ks            0,9 €

Máslo 250 g            1,5 €

Mléko 1 l              1,5 €

Jogurt kelímek         1,3 €          Ceny ve stánku

Broskve 1 kg             2 €          Gyros kuřecí 1 ks         2,9 €

Nektarinky 1 kg          2 €          Gyros vepřový 1 ks          3 €

Meloun 1 kg            1,3 €          Sendvič 1 ks              3-4 €

Jablka  1 kg           1,5 €          Cigarety  balíček           4 €

Pomeranče 1 kg         0,9 €          Zmrzlina 1 kopeček        1,2 €

Banány 1 kg            1,5 €             

Jahody 1 kg              2 €

Rajčata 1 kg             1 €

Okurky 1 kg              1 €

Brambory  1 kg           1 €

let_cena_zahrnuje: leteckou přepravu Ostrava - Soluň - Ostrava nebo Brno - Soluň - Brno, letištní taxy a poplatky včetně základního palivového příplatku, transfer z letiště do místa ubytování a zpět, uvedený počet nocí ubytování s uvedenou stravou, služby delegáta, pojištění CK ve smyslu zákona č. 159/99 Sb., pobytové taxy.

let_cena_nezahrnuje: komplexní pojištění včetně léčebných výloh 30,- Kč/os./den

bus_cena_zahrnuje: dopravu autokarem, uvedený počet nocí ubytování s uvedenou stravou, služby delegáta, pojištění CK ve smyslu zákona č. 159/99 Sb., pobytové taxy

bus_cena_nezahrnuje: komplexní pojištění včetně léčebných výloh 30,- Kč/os./den

kombi_cena_zahrnuje: jednu cestu leteckou přepravu do nebo ze Soluně, druhou cestu autokarem, letištní taxy a poplatky včetně základního palivového příplatku, transfer z letiště do místa ubytování a zpět, uvedený počet nocí ubytování s uvedenou stravou, služby delegáta, pojištění CK ve smyslu zákona č. 159/99 Sb., pobytové taxy.

kombi_cena_nezahrnuje: komplexní pojištění včetně léčebných výloh 30,- Kč/os./den

obecne_oblast: CHALKIDIKI - Poloostrov v severovýchodní části Řecka. Jedno z nejoblíbenějších oblastí v celém Řecku. Chalkidiki jsou omývány Egejským mořem a jejich tvar je označován jako ruka se třemi „prsty" - ze západu Kassandra, prostřední Sithonie a úplně na východě Athos, kde se nachází autonomní mnišský stát se slavnými kláštery. Poloostrov Chalkidiki jsou převážně hornatou oblastí s více než 500 kilometrů dlouhým pobřežím, které je tvořeno krásnými zlatavými písčitými plážemi.

nazev: Sarti
popis: Moderní letovisko s historickým jádrem, jehož největší devizou je nádherná příroda a překrásné koupání na přírodních plážích se zlatavým pískem.Sarti se nachází na jihovýchodě tzv. druhého prstu poloostrova Chalkidiki na Sithonii. Živé centrum letoviska s řadou obchůdků, pekáren, zlatnických krámů, marketů, obchodů s textilem, obuví, sportovními potřebami, suvenýry, směnáren, bankomatů a řadou nočních barů, diskoték, ale také tradičních taveren s živou řeckou hudbou skýtá neomezené možnosti využití teplých večerů. Aktivnější hosté zajisté ocení možnost vodních sportů (vodní skútry, parasailing, kajaky, banány, šlapadla a další), k dispozici je také půjčovna jízdních kol, silničních skútrů, motorek a automobilů, fotbalové, volejbalové (i beachvolejbalové) a basketbalové hřiště. Oficiální zastoupení naší CK přímo v centru letoviska se stálou službou delegáta je připraveno zajistit komplexní servis.
delegat:

Po příjezdu do místa ubytování Vás delegát ubytuje a předá Vám informaci, kdy a kde se bude konat informační schůzka (nebo provede základní informační schůzku ihned po příjezdu). Delegát bude klientům k dispozici ve vyhrazené době většinou v kanceláři našeho místního partnera – cestovní kanceláře SITHON TRAVEL (obvykle 10:00-14:00 a 18:00-21:00 hod.), případně na jiném dohodnutém místě. DELEGÁT -  Hanka Jankeová 00420 602 225 247  a  případně Vladislav Tomášek 00420 776 230 496

.

!!! NA MÍSTĚ POBYTU KLIENTI HRADÍ DELEGÁTOVI POBYTOVÉ TAXY

.

VE VÝŠI 0,5 EURO/STUDIO NEBO APARTMÁN / NOC !!!.

.

 

 

.

 

fakultativni_vylety:

V Sarti Vám delegát nabídne dle aktuálnosti možnost fakultativních výletů - podrobnější popis jednotlivých výletů najdete - viz odkaz níže

Orientační ceny výletů:.

Lodní výlet k poloostrovu Athos            25,-/12,-  

Soluň                                      25,-/12,-

Waterland                                  20,-/10,-

Kláštery Meteora                           40,-/20,-

Okružní jízda po Sithonii                  20,-/10,-

Modrá laguna a pirátská plavba s picnikem  30,-/20,-

Robinson (výlet na lodi, ryby + víno)      32,-/22,-

Toroneos (lodí na Kassandru s obědem)      30,-/20,-

Řecký večer v Sarti                        28,-/18,-

Pomerančová pláž (koupání 4hod)            6,-

Kalamitsi pláž                              8,-

Výlet na mulách                            27,-

Rybaření                                   20,-

Potápění pro začátečníky                   45,-

Děti do 6ti let ZDARMA

 

UPOZORNĚNÍ: v případě méně 10-ti českých zájemců o daný výlet, není možno jej průvodcovat a doprovázet českým průvodcem. Klienti v takovém případě obdrží od delegáta rozkopírované materiály a jedou s ostatními bez českého průvodce.

.

 

obecne_lokalita: Sarti - moderní letovisko s historickým jádrem, jehož největší devizou je nádherná příroda a překrásné koupání na přírodních plážích se zlatavým pískem.Sarti se nachází na jihovýchodě tzv. druhého prstu poloostrova Chalkidiki na Sithonii. Živé centrum letoviska s řadou obchůdků, pekáren, zlatnických krámů, marketů, obchodů s textilem, obuví, sportovními potřebami, suvenýry, směnáren, bankomatů a řadou nočních barů, diskoték, ale také tradičních taveren s živou řeckou hudbou skýtá neomezené možnosti využití teplých večerů. Aktivnější hosté zajisté ocení možnost vodních sportů (vodní skútry, parasailing, kajaky, banány, šlapadla a další), k dispozici je také půjčovna jízdních kol, silničních skútrů, motorek a automobilů, fotbalové, volejbalové (i beachvolejbalové) a basketbalové hřiště. Oficiální zastoupení naší CK přímo v centru letoviska se stálou službou delegáta je připraveno zajistit komplexní servis.

mena_platebni_karty: V Řecku se platí EUREM 1€ = 100 centů. Bankomat je v místě k dispozici.

02.jpg03.JPG04.JPG
05.JPG

Rezidence MAKEDON ***

Řecko - Chalkidiki - Sarti

další fotografie
NAZEV_HOTELU:

Rezidence MAKEDON***

POLOHA:

rezidence se nachází v klidné zóně jižní části letoviska Sarti zvané Sarti Beach, tato část letoviska má vlastní restaurace i minimarket, do centra letoviska se klienti dostanou pěší procházkou cca 700 m osvětlenou promenádou podél moře. Vzdálenost rezidence od pláže pouhých 70 m.

UBYTOVANI:

2 a 3-lůžková studia s možností přistýlky a 4-5 lůžkové apartmány, všechny kapacity s kuchyňským koutem (vařič, lednice, nádobí podle počtu ubytovaných), vlastním soc. zařízením (SWC), balkónem či terasou se zahradním nábytkem, TV a klimatizací (za příplatek 5,- Euro/den)

VYBAVENI:

Wi-Fi v celém objektu bezplatně

STRAVOVANI:

vlastní nebo polopenze v místní restauraci 50 m od rezidence (řecká kuchyně) - snídaně servírovaná kontinentální a večeře servírované - výběr z několika menu

PLAZ:

jedno z nejkrásnějších letovisek v celém Řecku s jedinečnou 3,5 km dlouhou písečnou pláží s pozvolným vstupem do moře, pláž je vzdálena pouhých 70 m, lehátka a slunečníky na pláži za poplatek (u plážových barů), velký výběr vodních sportů za poplatek, plážový volejbal

SLEVY_A_VYHODY:

vlastní doprava - 2,000,- Kč, spojení 2 turnusů - 2.000,- Kč

UPOZORNENI:

Příplatky: jednolůžkový pokoj + 500,- Kč/noc, garance ubytování s výhledem na moře + 500,- Kč/studio

POZNAMKA:

Autokarové zájezdy:

Cena zahrnuje: dopravu autokarem, 13/12/11/9 x ubytování, stravu (viz tabulka), služby delegáta, pojištění CK ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění (pokud je sjednáno), příplatky viz tabulka, pobytové taxy ve výši 1,5€ studio/apartmán a noc – platí se hotově na místě delegátovi nebo na recepci hotelu

Letecké zájezdy:

Cena zahrnuje: leteckou dopravu, letištní taxy a základní poplatky, transfer z letiště do místa ubytování a zpět, 10/11 x ubytování, stravu (viz tabulka), služby delegáta, pojištění CK ve smyslu zákona č. 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění (pokud je sjednáno), příplatky viz tabulka, pobytové taxy ve výši 1,5€ studio/apartmán a noc – platí se hotově na místě delegátovi nebo na recepci hotelu

NAS_NAZOR:

vkusně zařízená vila v klidnější zóně letoviska s nádhernou pláží, doporučujeme zejména rodinám s dětmi

obecne_pobytova_akce:

REZIDENCE MAKEDON se nachází v klidné zóně jižní části letoviska Sarti zvané Sarti Beach, 700m do centra, 70 m od pláže.

Ubytování - 2 a 3-lůžková studia s možností přistýlky a 4-5 lůžkové apartmány, všechny kapacity s kuchyňským koutem (vařič, lednice, nádobí podle počtu ubytovaných), vlastním soc. zařízením (SWC), balkónem či terasou se zahradním nábytkem, TV a klimatizací (za příplatek 5,- Euro/den), Wi-Fi v celém objektu bezplatně. Povlečení je na místě k dispozici. Ručníky ZDE K DISPOZICI NEJSOU, PŘIBALTE SI PROSÍM VLASTNÍ !! Hygienické a úklidové prostředky jako je jar, utěrka apod. doporučujeme také přibalit s sebou. Úklid studií a pokojů si klienti provádí sami. Závěrečný úklid po opuštění ubytování je v režii domácích.

 

stravovani:

vlastní nebo polopenze v místní restauraci 50m od rezidence (řecká kuchyně) - snídaně servírované kontinentální a večeře servírované - výběr z několika menu 

plaze_plazovy_servis:

letovisko s jedinečnou 3,5 km dlouhou písečnou pláží s pozvolným vstupem do moře, pláž je vzdálena pouhým 70m, lehátka a slunečníky na pláži za poplatek  (u nových plážových barů) velký výběr vodních sportů za poplatek, plážový volejbal.

Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
TermínUbytováníDélkaDopravaStravaDospělýDítě
29.05. (pá) 08.06. (po)pětilůžkový apartmán11 dníKombinovaná dopravaKombinovaná dopravaBez stravy6.990 Kč---Rezervovat
29.05. (pá) 08.06. (po)třílůžkové studio11 dníKombinovaná dopravaKombinovaná dopravaBez stravy6.990 Kč---Rezervovat
29.05. (pá) 08.06. (po)třílůžkové studio s možností přistýlky11 dníKombinovaná dopravaKombinovaná dopravaBez stravy6.990 Kč---Rezervovat
29.05. (pá) 08.06. (po)dvoulůžkové studio11 dníKombinovaná dopravaKombinovaná dopravaBez stravy6.990 Kč---Rezervovat
29.05. (pá) 08.06. (po)třílůžkové studio11 dníKombinovaná dopravaKombinovaná dopravaBez stravy6.990 Kč---Rezervovat
Uvedené ceny jsou konečné (vč. letištních a bezpečnostních tax,
palivových příplatků). Cena neobsahuje volitelné příplatky.
Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Požadavky na Vaši dovolenou:
Země
Letovisko
Strava Odjezd od
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Počet osob Příjezd do
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Doprava
arrowRozšířené vyhledávání
Katalogy ke stažení
kaltaog
kaltaog
Přijímáme poukázky a benefity společností
benefit_plus benefity cheque edenred sodexo
K on-line platbě přijímáme tyto platební karty
maestro mastercard visa visa-electron