arrowDown
Název:

Izrael, Palestina a Jordánsko

Název:

Izrael, Palestina a Jordánsko

Bahaiske zahrady.jpgBahaiske zahrady1.jpgBetlém - chrám narození Páně.jpg
Betlém.jpg

Izrael + Palestina s pobytem u Rudého Moře a možností výletu do Jordánské Petry

1. den:

odlet z Prahy do Tel Avivu, kde nás bude čekat naše akreditovaná česká průvodkyně nebo průvodce. Přivítání se Svatou zemí transfer do hotelu, ubytování, večeře a první nocleh v Izraeli.

2. den:

po dobré snídani započne naše dnešní putování na pobřeží Středozemního moře prohlídkou starověkého přístavu Caesarea Přímořská, kde uvidíme také divadlo. Další cesta nás zavede do přístavního města Haifa s vyhlídkou na Bahaiské zahrady (UNESCO). Odpoledne navštívíme historické město Akka (UNESCO), kde přivoníme k historii v křižácké pevnosti, navštívíme shuku (tradiční tržiště) a další nádherná místa.  Návrat do hotelu a večeře.

3. den:

posilněni snídaní se vydáme na odpočinkovou, romantickou plavbu po Galilejském jezeře, poté nás cesta zavede do Capernaumu se synagogou a domem Sv. Petra. Cestou do Nazaretu si budeme povídat o Izraelské přítomnosti, způsobu denního života i o historii této fantastické země. Odpoledne procházka po Nazaretu s  prohlídkou Baziliky Zvěstování a kostela Sv. Josefa. V podvečer navštívíme židovské město Sefad, kde se projdeme malebnými uličkami plnými galerií místních umělců a navštívíme místní synagogu, kde si povíme o židovských zvycích a tradicích a učení Kabala. Večer se přesuneme do hotelu, kde povečeříme.

4. den:

po snídani se vydáme do oblasti Golanských výšin. Údolí řeky Jordán nás dovede až do Jericha – nejníže položeného města na světě s pohledem na Horu Pokušení. Cestou zastávka ve vinařství s ochutnávkou výborných Izraelských vín. Odpoledne se Judskou pouští přesuneme až do Jeruzaléma. Dle časových možností zastávka s výhledem na údolí  Vadi Quelt a ortodoxní klášter sv. Jiří. Večer se ubytujeme se v Betlémě, kde také povečeříme.

5. den:

po vydatném odpočinku a snídani budeme dnes objevovat ta nejkrásnější místa Svaté Země – Jeruzalém a Betlém. Nejprve navštívíme vyhlídku na Olivové hoře a poté se přesuneme do biblických Getsemanských zahrad s bazilikou Všech Národů a ortodoxním kostelem Hrobu Panny Marie. Přes údolí Kidron vystoupáme do starého města po křížové cestě Via Dolorosa (která prochází orientálním trhem s voňavým kořením , mistrovsky tepaným nádobím a výborným jídlem..) k Chrámu Božího Hrobu na Golgotě. Odpoledne budeme mít možnost prozkoumat Chrám Narození Páně a Baziliku Svaté Kateřiny… Vrátíme se do hotelu v Betlémě na večeři a nocleh.

6. den:

po snídani budeme pokračovat v prohlídce hlavního města Izraele. Průvodkyně nás zavede do Židovské čtvrti s těmi nejžádanějšími památkami – Cardo, Menora a Zdí Nářků, navštívíme i muzeum holokaustu Yad Va Shem. V Jeruzalémě budeme mít možnost vidět i další zajímavá místa. Večer se vrátíme do našeho hotelu k večeři a noclehu.

7. den:

po snídani nás bude čekat cesta k pevnosti Massada (UNESCO), kterou nechal postavit král Herodes a na kterou nás pohodlně vyveze lanovka (v ceně programu). Massada nabízí krásné výhledy na bizardní útvary pouště v blízkosti Mrtvého moře. Budeme mít možnost relaxovat a užívat sluníčka a neobvyklého koupání na plážích Mrtvého moře. Poté se přesuneme do hotelu v Eilatu k večeři a noclehu.

8. den:

snídaně, volný den na koupání v Eilatu (fakultativně možnost navštívit podmořskou observatoř, kde suchou nohou vstoupíme do podmořského světa, možnost koupání s delfíny, plavba lodí apod.), nebo celodenní výlet do Jordánska - návštěva skalního města Petra (příplatek: 370,- USD zahrnuje cestu, průvodce a vstup do areálu skalního města v Petře). Večeře, nocleh.

 

9. den:

po snídani koupání v Rudém moři a transfer do oblasti Středozemního moře, dopoledne návštěva národního parku Coral Beach, kde se budeme moci koupat v průzračných vodách Rudého moře s úžasným podmořským světem plným korálů a různobarevných ryb (možnost zapůjčení šnorchlů a potápěčských brýlí). Poté, v odpoledních hodinách transfer do oblasti Tel Avivu přes Machtesh Ramon (ojedinělý geologický útvar).  Ubytování a večeře v hotelu na pobřeží Středozemního moře, nocleh.

10. den:

po snídani projížďka centrem Tel Avivu (UNESCO), procházka po malebné Jaffě (jedno z nejstarších přístavních měst na světě), transfer na letiště a odlet do Prahy.

Poznámka:

Příplatky: příplatek za jednolůžkový pokoj:  11.490,- Kč/pobyt

Cena zahrnuje:

leteckou přepravu Praha - Tel Aviv - Praha, letištní taxy a palivové příplatky, přepravu klimatizovanými midibusy/autobusy, 9 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích kvalitních ubytovacích zařízeních kat. 3*** s polopenzí (9 x snídaně + 8-9 x večeře – dle letového řádu), vstupy do všech navštívených objektů (uvedených v programu), veškeré místní taxy a poplatky, služby zkušeného licencovaného česky mluvícího průvodce po celý okruh v Izraeli, pojištění CK ve sm. zákona 159/99 Sb.

 

Cena nezahrnuje:

komplexní pojištění léčebných výloh v zahraničí včetně pojištění storna 990,- Kč/os./pobyt, vstupné na pláž u Mrtvého moře, fakultativní výlet do Jordánské Petry – platí se hotově na místě 370,- USD, nápoje u večeří, spropitné ve výší 55,- EUR / 60,- USD (pro průvodce, řidiče a ostatní poskytovatele služeb po celou dobu zájezdu)

Poznámka:

Zájezd je možné zajistit také s odletem z Vídně, Krakova nebo Wroclavi - na vyžádání.

Poznámka: sled jednotlivých dnů a program navštívených památek může být upraven (pozměněn) dle aktuální situace, počasí, letového řádu apod.

Poznámka:

Při vstupu na území Státu Izrael a Palestinská autonomní území musíte mít strojově čitelný cestovní pas platný minimálně šest měsíců v den předpokládaného opuštění Státu Izrael.

Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
TermínUbytováníDélkaDopravaStravaDospělýDítě
30.04. (čt) 09.05. (so)dvoulůžkový pokoj10 dníLetecká doprava
Praha
Polopenze44.990 Kč---Rezervovat
25.10. (ne) 03.11. (út)dvoulůžkový pokoj10 dníLetecká doprava
Praha
Polopenze44.990 Kč---Rezervovat
Uvedené ceny jsou konečné (vč. letištních a bezpečnostních tax,
palivových příplatků). Cena neobsahuje volitelné příplatky.
Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Požadavky na Vaši dovolenou:
Země
Letovisko
Strava Odjezd od
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Počet osob Příjezd do
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Doprava
arrowRozšířené vyhledávání
Katalogy ke stažení
kaltaog
kaltaog
Přijímáme poukázky a benefity společností
benefit_plus benefity cheque edenred sodexo
K on-line platbě přijímáme tyto platební karty
maestro mastercard visa visa-electron