arrowDown
Název:

Slovensko

Slovensko jsou naši nejbližší sousedé. Hlavním městem je Bratislava a platí se zde eurem.

Slovensko má nádhernou krajinu, doporučujeme navštívit zejména Tatry. Oblíbené jsou také pro své termální lázně, které poskytují velmi kvalitní služby.

Specifická a velmi chutná je slovenská kuchyně. Jistě znáte tradiční halušky s brynzou, jitrnice, ovčí sýry a jiné pochutiny.

Velkou výhodou je, že se na Slovensku velmi snadno domluvíte.

 

Název: Belianské Tatry
Belianské Tatry tvoří souvislý 14km dlouhý vápencový hřeben . Mají odlišný geologický podklad ( vápence a dolomity ) jako Vysoké Tatry a tím i odlišný celkový vzhled a tvar. V Belianských Tatrách jsou vyvinuty krasové útvary - jeskyně, propasti , soutěsky . Široké sedlo ( 1825m ) rozděluje Belianské Tatry na dvě části . Pro západní část jsou typické výrazné vrcholy Muráň ( 1889m ) , Havran ( 2151m ) a Ždiarská vidla ( 2141m ) . Východní část je charakteristická mírně zvlněným hřebenem s nejvyšším vrchem Hloupý ( 2061m ) .

Jediná veřejnosti přístupná jeskyně v Tatrách je Belianská jeskyně . Nachází na severním svahu Kobylího vrchu ( 1108m ) u osady Tatranská Kotlina ( 760m ) .

Belianské Tatry jsou přísně chráněná rezervace pod správou TANAPu a přístup je přísně omezen. Turisticky jsou přístupné pouze sezónně otevřená Monkova dolina, Dolina Sedmi pramenů , Zadní Měďodoly .

Pro Belianské Tatry jsou typické zásadité půdy na vápencovém podkladu. Zásaditý typ půdy ovlivňuje výskyt typického rostlinstva jako jsou jedle, buky a javory . V porovnání s Vysokými Tatrami je tu mnohem větší výskyt listnatých stromů . Na jižních svazích jsou rozšířené hřebíček, vstavače , ostronosý a také pro Belianské Tatry typický plesnivec alpínský ( Leontopodium alpinum ) .
05.jpg03.jpg04.jpg
01.jpg
Název hotelu:

Penzion Viktoria ***

Poloha:

rodinný penzion se nachází v horní části horské obce Ždiar, cca 17 km od Tatranské Lomnice, 30 km od Popradu. Přímo v obci Ždiar se nachází Ždiarské muzeum lidové architektury.

Ubytování:

ubytování ve 2, 3 a 4 lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením, SAT-TV, minibarem, sejfem, připojením k internetu a balkónem. K penzionu patří také chata Adamec vzdálená 50 m, nabízející ubytování ve 2-4 lůžkových pokojích s vlastním soc. zařízením (SWC) pro max. 18 osob. Chata je vybavená kuchyní a společenskou místností s krbem a SAT-TV.

Vybavení: recepce, restaurace (koliba v tradičním stylu), parkoviště (bezplatně), vinárna, dětský koutek, dětské hřiště a zimní zahrada (vhodná k oslavám, firemním akciím apod.), možnost využití venkovní jakuzzi za poplatek. Nová wellness zóna s relaxačním bazénem s masážními tryskami (teplota vody cca 30 °C), třemi saunami (finská, partní a infrasauna), oddechová zóna s výhledem na Belianské Tatry v ceně pobytu! Wellness zóna nabízí také 8 druhů masáží (za poplatek), kosmetická služby, manikúru, depilace (pro muže i ženy) a speciální líčení pro ženy (za poplatek). Ve vedlejším penzionu cca 20 m je možné za poplatek využít biliard, stolní tenis a stolní fotbal.

 

Stravování:

polopenze, snídaně i večeře formou bufetu

Upozornění:

Příplaky: jednolůžkový pokoj +590,- Kč/noc, pobyt s domácím mazlíčkem (pes, kočka) +350,- Kč/noc

 

Cena zahrnuje: ubytování za osobu a noc, uvedenou stravu, parkovné, využívání vybavení penzionu - viz text

Cena nezahrnuje: dopravu, pobytovou taxu 0,4 Euro/osoba/noc, komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh a storna zájezdu 30,- Kč/os/den

Poznámka:

Aktivity v obci ŽDIAR:

ZIMA - Ski centrum Ždiar - Strednica 900 m (klienti penzionu Viktoria mají slevu 10 %), Ski centrum Starchan 350 m (klienti penzionu Viktoria mají slevu 20 %), Ski Bachledová - 5 km lyžařský vlek Krasuľa - 50 m, lyžařský vlek - Bachleda - 200 m, 26 km běžeckých tratí... půjčovna lyží Speed ski - 10 m (klienti penzionu Viktoria mají slevu 10 %), ski bus zdarma

JARO - LÉTO - PODZIM - turistické trasy a chodníky, cykloturistika, Aquacity Poprad (cca 30 km, klienti penzionu Viktoria mají 20 % slevu ze vstupného), termální koupaliště Vrbov (cca 30 km), termální koupaliště Vyšné Ružbachy (cca 35 km), Belianská jeskyně (cca 6 km) - jediná vápencová jeskyně na Slovensku

Náš názor:

nádherná příroda a široká nabídka možností trávení volného času uspokojí klienty všech věkových kategorií, penziony jsou ideální také pro firemní akce či pobyty školních a zájmových skupin

Zvolte si vlastní termín
DopravaPokojStravaCena za osobu a noc od
Bez dopravytřílůžkový pokojSnídaně...
Vyčkejte, zjišťují se informace o dostupnosti ...
Bez dopravyčtyřlůžkový pokojPolopenze...
Vyčkejte, zjišťují se informace o dostupnosti ...
Bez dopravyčtyřlůžkový pokojSnídaně...
Vyčkejte, zjišťují se informace o dostupnosti ...
Bez dopravydvoulůžkový pokojPolopenze...
Vyčkejte, zjišťují se informace o dostupnosti ...
Bez dopravydvoulůžkový pokojSnídaně...
Vyčkejte, zjišťují se informace o dostupnosti ...
Uvedené ceny jsou konečné (vč. letištních a bezpečnostních tax,
palivových příplatků). Cena neobsahuje volitelné příplatky.
Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Požadavky na Vaši dovolenou:
Země
Letovisko
Strava Odjezd od
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Počet osob Příjezd do
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Doprava
arrowRozšířené vyhledávání
Katalogy ke stažení
kaltaog
kaltaog
Přijímáme poukázky a benefity společností
benefit_plus benefity cheque edenred sodexo
K on-line platbě přijímáme tyto platební karty
maestro mastercard visa visa-electron