arrowDown
Název:

Slovensko

Slovensko jsou naši nejbližší sousedé. Hlavním městem je Bratislava a platí se zde eurem.

Slovensko má nádhernou krajinu, doporučujeme navštívit zejména Tatry. Oblíbené jsou také pro své termální lázně, které poskytují velmi kvalitní služby.

Specifická a velmi chutná je slovenská kuchyně. Jistě znáte tradiční halušky s brynzou, jitrnice, ovčí sýry a jiné pochutiny.

Velkou výhodou je, že se na Slovensku velmi snadno domluvíte.

 

SLOVENSKO + UKRAJINA + POLSKO

 

Úvod:

velký okruh za nejkrásnějšími památkami, tradicemi a skvělým jídlem Košice, Užhorod, Ľvov, Krakovubytování v kvalitních hotelích se snídaněmi, zkušený český průvodce

 

1. den:

odjezd brzy ráno z ČR na Ukrajinu přes Slovensko. Cestou se zastavíme v Košicích, kde si prohlédneme historické centrum města, které je největší městskou památkovou rezervaci na Slovensku. Hlavním prostorem je Hlavné námestie s dominantou města gotickým Dómem sv. Alžbety, který je zároveň i největším kostelem na Slovensku. Uvidíme taky Urbanovou věž ze 14. století, Kapličku sv. Michala nebo park se zpívající fontánou. Odpoledne odjedeme na Ukrajinu, kde se ubytujeme ve městě Užhorod.

 

2. den:

po snídani se vydáme poznávat Užhorod - největší město Zakarpatské Ukrajiny. V Užhorodě nalezneme velké množství českých stop (ve 30. letech 20. století tu žila velká česká komunita). V průběhu dne navštívíme Užhorodský hrad, Zakarpatské krajské muzeum, dřevěný kostel sv. Michala, Katedrálu povýšení svatého kříže, impozantní stavbu Chrámu Krista Spasitele nebo taky Synagogu (sídlo filharmonie) postavenou v Maurském stylu. Můžeme taky usednout do některých místních kaváren a vychutnat si nádech atmosféry první ČSR. Večer se vydáme zpět na hotel. Nocleh

 

3. den:

po snídani náš autobus nabere směr Ľvov. Cestou se zastavíme v městě Mukačevo - 2. největší město Zakaraptské Ukrajiny. Navštívíme mukačevský hrad Palanok, který byl téměř celý zrekonstruován. Potom se vydáme na příjemnou procházku rekonstruovaným centrem města, kde si prohlédneme pravoslavný i římsko-katolický kostel, radnici „Bílý dům“ ve stylu manýrismu, případně klášter sv. Mikuláše. V odpoledních hodinách odjedeme do Ľvova, kde se ubytujeme. Nocleh.

 

4. den:

po snídani se vydáme do centra Ľvova, kterému se říká Jeruzalém východní Evropy. Za své město ho považují Poláci i Ukrajinci, před lety byl ale taky zčásti židovský i rakouský. Je to jedno z nejkrásnějších míst na Ukrajině. Jeho historické centrum s katolickými, pravoslavnými, řeckokatolickými i arménskými kostely nebo Lvovskou operou, se formovalo za panování polských králů a Habsburků a dnes je celé na seznamu památek UNESCO. Po celodenní prohlídce města se odebereme zpět na hotel. Nocleh.

 

5. den:

po snídani nastoupíme do našeho autobusu, který nás zaveze do další země našeho putování - Polska. Po překročení hranice zastavíme na krátkou prohlídku historického města Przemysl. Je to město mnoha kultur, se světskými a sakrálními památkami, kterým vévodí částečně gotická a barokní katedrála se zázračnou alabastrovou soškou Matky Boží Jackové z 15. stol. Po ukončení prohlídky povede naše cesta ke Královskému městu Krakovu, kde se ubytujeme. Nocleh

 

6. den:

Snídaně. Prohlídka Krakova (UNESCO) - královský zámek Wawel s majestátní katedrálou, Královská cesta, chrám p. Marie s největším gotickým oltářem na světě, tržnice Sukiennice, městská brána Barbakan, Collegium Maius, variantně muzeum Czartoryjskych, židovská čtvrť Kazimierz. V podvečerních hodinách cesta zpět do ČR.

 

 

Cena zahrnuje:

dopravu klimatizovaným autokarem (WC, občerstvení), 5 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu 3*** se snídaněmi, služby průvodce, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

 

Cena nezahrnuje:

komplexní cestovní pojištění včetně pojištění storna zájezdu + 40,- Kč/os./den, vstupy do navštívených objektů

 

SLOVENSKO + UKRAJINA + POLSKO

 

Úvod:

velký okruh za nejkrásnějšími památkami,

tradicemi a skvělým jídlem

Košice, Užhorod, Ľvov, Krakov

ubytování v kvalitních hotelích se snídaněmi,

zkušený český průvodce

 

1. den: odjezd brzy ráno z ČR na Ukrajinu přes Slovensko. Cestou se zastavíme v Košicích, kde si prohlédneme historické centrum města, které je největší městskou památkovou rezervaci na Slovensku. Hlavním prostorem je Hlavné námestie s dominantou města gotickým Dómem sv. Alžbety, který je zároveň i největším kostelem na Slovensku. Uvidíme taky Urbanovou věž ze 14. století, Kapličku sv. Michala nebo park se zpívající fontánou. Odpoledne odjedeme na Ukrajinu, kde se ubytujeme ve městě Užhorod.

 

2. den: po snídani se vydáme poznávat Užhorod - největší město Zakarpatské Ukrajiny. V Užhorodě nalezneme velké množství českých stop (ve 30. letech 20. století tu žila velká česká komunita). V průběhu dne navštívíme Užhorodský hrad, Zakarpatské krajské muzeum, dřevěný kostel sv. Michala, Katedrálu povýšení svatého kříže, impozantní stavbu Chrámu Krista Spasitele nebo taky Synagogu (sídlo filharmonie) postavenou v Maurském stylu. Můžeme taky usednout do některých místních kaváren a vychutnat si nádech atmosféry první ČSR. Večer se vydáme zpět na hotel. Nocleh

3. den: po snídani náš autobus nabere směr Ľvov. Cestou se zastavíme v městě Mukačevo - 2. největší město Zakaraptské Ukrajiny. Navštívíme mukačevský hrad Palanok, který byl téměř celý zrekonstruován. Potom se vydáme na příjemnou procházku rekonstruovaným centrem města, kde si prohlédneme pravoslavný i římsko-katolický kostel, radnici „Bílý dům“ ve stylu manýrismu, případně klášter sv. Mikuláše. V odpoledních hodinách odjedeme do Ľvova, kde se ubytujeme. Nocleh.

4. den: po snídani se vydáme do centra Ľvova, kterému se říká Jeruzalém východní Evropy. Za své město ho považují Poláci i Ukrajinci, před lety byl ale taky zčásti židovský i rakouský. Je to jedno z nejkrásnějších míst na Ukrajině. Jeho historické centrum s katolickými, pravoslavnými, řeckokatolickými i arménskými kostely nebo Lvovskou operou, se formovalo za panování polských králů a Habsburků a dnes je celé na seznamu památek UNESCO. Po celodenní prohlídce města se odebereme zpět na hotel. Nocleh.

5. den: po snídani nastoupíme do našeho autobusu, který nás zaveze do další země našeho putování - Polska. Po překročení hranice zastavíme na krátkou prohlídku historického města Przemysl. Je to město mnoha kultur, se světskými a sakrálními památkami, kterým vévodí částečně gotická a barokní katedrála se zázračnou alabastrovou soškou Matky Boží Jackové z 15. stol. Po ukončení prohlídky povede naše cesta ke Královskému městu Krakovu, kde se ubytujeme. Nocleh

6. den: Snídaně. Prohlídka Krakova (UNESCO) - královský zámek Wawel s majestátní katedrálou, Královská cesta, chrám p. Marie s největším gotickým oltářem na světě, tržnice Sukiennice, městská brána Barbakan, Collegium Maius, variantně muzeum Czartoryjskych, židovská čtvrť Kazimierz. V podvečerních hodinách cesta zpět do ČR.

 

Poznámka:

Cena zahrnuje: dopravu klimatizovaným autokarem (WC, občerstvení), 5 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu 3*** se snídaněmi, služby průvodce, pojištění CK ve smyslu zákona 159/99 Sb.

Cena nezahrnuje: komplexní cestovní pojištění (pokud je sjednáno), vstupy do navštívených objektů

Příplatky: jednolůžkový pokoj + 1.990,- Kč

Doporučené kapesné: cca 70,- Euro

 

Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
TermínUbytováníDélkaDopravaStravaDospělýDítě
07.05. (čt) 12.05. (út)dvoulůžkový pokoj6 dníAutobusová dopravaSnídaně5.990 Kč---Rezervovat
06.10. (út) 11.10. (ne)dvoulůžkový pokoj6 dníAutobusová dopravaSnídaně5.990 Kč---Rezervovat
Uvedené ceny jsou konečné (vč. letištních a bezpečnostních tax,
palivových příplatků). Cena neobsahuje volitelné příplatky.
Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Požadavky na Vaši dovolenou:
Země
Letovisko
Strava Odjezd od
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Počet osob Příjezd do
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Doprava
arrowRozšířené vyhledávání
Katalogy ke stažení
kaltaog
kaltaog
Přijímáme poukázky a benefity společností
benefit_plus benefity cheque edenred sodexo
K on-line platbě přijímáme tyto platební karty
maestro mastercard visa visa-electron