arrowDown
Název:

Slovinsko

Slovinsko je stát ležící na okraji střední a jihovýchodní Evropy. Hlavním městem je Lublaň. Platí se zde eurem.

Jedná se o velmi malou zemi, má pouze 2 miliony obyvatel, za to je však rozmanitá.

Turisti zde mohou prožít jak odpočinkovou dovolenou, například ve velmi moderních termálních lázních, tak i aktivní dovolenou s možností adrenalinových sportů, návštěvou památek a jeskyní.

Slovinsko má výbornou kuchyni, nádhernou krajinu a nabízí kvalitní služby.

 

Název:

Poznávací zájezd

Název:

SLOVINSKO

pohodová turistika v Julských alpách a Triglavském národním parku, jeskyně Postojna + wellness a romantické večery u jezera Bled (individuální možnost i cykloturistiky)

Program zájezdu:

1. den: odjezd v pozdních večerních hodinách, noční přejezd přes Rakousko do Slovinska

2. den: ráno příjezd autobusem ke spodní stanici lanovky a výjezd na horu Vogel (1540 m n.m.), kde si dáme ranní kávu na vyhlídkové terase s nádherným výhledem na

Bohinjské jezero. Posilněni dobrou kávou si uděláme malý turistický okruh uprostřed vápencových skal s krásnými výhledy na Julské Alpy a národní park Triglav. Pojedeme sedačkovou lanovkou na Orlovu Glavu (1682 m n.m.) a vystoupáme kousek na hřeben a po hřebeni vyjdeme vrchol Rodica (1966 m n.m.), odtud sejdeme zpět k lanovce a sjedeme dolů k autobusu. V podvečer se přesuneme do nejromantičtějšího města ve Slovinsku - k jezeru Bled, ubytujeme se, povečeříme a večer můžeme relaxovat ve wellness centru v hotelu.

3. den: po dobré snídani se přesuneme na jih Slovinska a navštívíme jeskyni Postojna jama. Krasový jeskynní systém dosahuje délky přes 20 kilometrů. Pro veřejnost je zpřístupněno neuvěřitelných více než 5 kilometrů chodeb. Část trasy návštěvníci absolvují turistickým vláčkem (prohlídková trasa je nejdelší veřejně přístupnou jeskynní trasou na světě). Po procházce parkem se přesuneme autobusem k hradu Predjama, který patří k nejvíce fascinujícím hradům na světě. V podvečer se vrátíme do Bledu, povečeříme v hotelu a večer strávíme příjemnou procházkou kolem jezera nebo odpočinkem v hotelovém wellness.

4. den: po snídani se přesuneme k Bohinjskému jezeru (největší ve Slovinsku) položenému ve výšce 525 m. n. m. Jezero se řadí mezi nejhezčí místa Triglavského národního parku. Naši okružní trasu začneme v městečku Ribčev Laz, kde navštívíme kostel sv. Jana a při procházce po březích jezera také barokní kostel sv. Ducha. Ve vesnici Ukanc se projdeme k chatě Koča a dojdeme k cíli naší cesty k vodopádu Savica. Po relaxaci u chaty Koča půjdeme zpět k jezeru a lodí poplujeme zpět do vesnice Ribčev Laz, při plavbě budeme znovu a znovu okouzleni výhledy na překrásné okolní hory. Odpoledne se naposledy vrátíme k jezeru Bled na večeři a poslední romantický večer ve Slovinsku.

5. den: po snídani nás čeká rozloučení s Bledem plavbou po jezeře ke kostelíku Panny Marie, kde si můžete zazvonit na zvon přání. Po návratu na pevninu vystoupáme k Bledskému hradu, kde si mohou zájemci prohlédnout také jeho interiéry. Dopoledne nás čeká ještě nejznámější slovinská soutěska Vintgar, kde se projdeme po vyhlídkové trase podél divoké řeky s peřejemi. Soutěska Vintgar je dlouhá 1,6 km a na jejím konci na nás bude čekat nádherný 16 metrů vysoký hlučící vodopád Šum.

Po poledni odjedeme zpět domů. Návrat do ČR nočních hodinách.

Průvodce si vyhrazuje právo změnit program a jednotlivé dny programu dle aktuálního počasí a situace v destinaci.

 

Cena zahrnuje: dopravu autokarem, 3 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu Jadran*** v Bledu s polopenzí (večeře jsou podávány v hotelu Grand Toplice**** v blízkosti hotelu Jandran), v ceně ubytování je vstup do krytého centra s bazény a vířivkami v hotelu Golf - pět minut chůze od hotelu Jadran, služby česky mluvícího průvodce.

 

Cena nezahrnuje: registrační poplatek 1,- Euro/os./pobyt a lázeňskou taxu 1,27 Euro/os/den (platí se na místě hotově na recepci), komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh a storna (30,- Kč/os./den), příplatek za jednolůžkový pokoj (1.000,- Kč/noc), lanovky a vstupy do navštívených objektů.

 

Doporučené kapesné: cca 80,- Euro

 

Slovinsko (5).jpgSlovinsko (6).jpgSlovinsko (7).jpg
Slovinsko (8).jpg

SLOVINSKO - turistika v Julských Alpách ***

Slovinsko - Poznávací - Slovinsko u jezera Bled

další fotografie

SLOVINSKO - pohodová turistika v Julských Alpách

Úvod:

Triglavský národní park, jeskyně Postojna, romantické večery u jezera Bled, starobylá Škofja Loka. Ubytování v hotelu*** s polopenzí v ceně !!!

1. den:

odjezd v pozdních večerních hodinách, noční přejezd přes Rakousko do Slovinska

2. den:

ráno přijedeme autobusem do Slovinska. Pěšky se vydáme k nejznámější slovinské soutěsce Vintgar, kde se projdeme po vyhlídkové trase podél divoké řeky s peřejemi. Soutěska Vintgar je dlouhá 1,6 km a na jejím konci na nás bude čekat nádherný 16 metrů vysoký hučící vodopád Šum. Přijedeme do města Bled, kde se ubytujeme v hotelu. Odpoledne nás čeká plavba po jezeře Bled ke kostelíku Panny Marie, kde si můžete zazvonit na zvon přání. Návrat do hotelu a večeře.

3. den:

po dobré snídani se přesuneme na jih Slovinska a navštívíme jeskyni Postojna. Krasový jeskynní systém dosahuje délky přes 20 kilometrů. Pro veřejnost je zpřístupněno neuvěřitelných více než 5 kilometrů chodeb. Část trasy návštěvníci absolvují turistickým vláčkem (prohlídková trasa je nejdelší veřejně přístupnou jeskynní trasou na světě). Po procházce parkem se přesuneme autobusem k hradu Predjama, který patří k nejvíce fascinujícím hradům na světě. V podvečer se vrátíme do Bledu, povečeříme v hotelu

4. den:

po snídani odjedeme autobusem do oblasti kolem Bohinjského jezera. Společně navštívíme nejznámější a nejkrásnější vodopád Savica. Pak přejedeme ke spodní stanici lanovky, odkud nás čeká výjezd na horu Vogel (1540 m n.m.), kde si dáme kávu na vyhlídkové terase s nádherným pohledem na Bohinjské jezero. Posilněni dobrou kávou si uděláme malý turistický okruh uprostřed vápencových skal s krásnými výhledy na Julské Alpy a národní park Triglav. Potom půjdeme k Bohinjskému jezeru (největší ve Slovinsku) položenému ve výšce 525 m n. m. Jezero se řadí mezi nejhezčí místa. Výletní lodí poplujeme do vesnice Ribčev Laz. Při plavbě po jezeře budeme znovu okouzleni výhledy na překrásné okolní hory. Po vystoupení navštívíme kostel sv. Jana Navečer se naposledy vrátíme k jezeru Bled na večeři a poslední romantický večer ve Slovinsku.

5. den:

po snídani nás čeká zastávka na nákup slovinských specialit a poté prohlídka nádherného starobylého města ŠKOFJA LOKA s hradem, kapucínským mostem, kostelem svatého Jakuba a dalšími pamětihodnostmi. Odpoledne odjezd zpět do ČR. Návrat v nočních hodinách.

Poznámka:

Průvodce si vyhrazuje právo změnit program a jednotlivé dny programu dle aktuálního počasí a situace v destinaci.

Cena zahrnuje:

dopravu autokarem, 3 x ubytování ve dvoulůžkových pokojích hotelu*** v Bledu s polopenzí, služby česky mluvícího průvodce.

Cena nezahrnuje:

registrační poplatek 1,- Euro/os./pobyt a lázeňskou taxu 1,27 Euro/os/den (platí se na místě hotově na recepci), komplexní cestovní pojištění včetně léčebných výloh a storna (30,- Kč/os./den), příplatek za jednolůžkový pokoj (1.000,- Kč/noc), lanovky a vstupy do navštívených objektů.

Doporučené kapesné: cca 90,- Euro

Poznámka:

Doporučené kapesné: cca 90,- Euro

Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
TermínUbytováníDélkaDopravaStravaDospělýDítě
30.04. (čt) 04.05. (po)třílůžkový pokoj5 dníAutobusová dopravaPolopenze6.290 Kč---Rezervovat
30.04. (čt) 04.05. (po)dvoulůžkový pokoj5 dníAutobusová dopravaPolopenze6.290 Kč---Rezervovat
Uvedené ceny jsou konečné (vč. letištních a bezpečnostních tax,
palivových příplatků). Cena neobsahuje volitelné příplatky.
Termín
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Požadavky na Vaši dovolenou:
Země
Letovisko
Strava Odjezd od
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Počet osob Příjezd do
Dospělá osobaDospělá osoba18,18 let
RadDatePicker
RadDatePicker
Open the calendar popup.
Doprava
arrowRozšířené vyhledávání
Katalogy ke stažení
kaltaog
kaltaog
Přijímáme poukázky a benefity společností
benefit_plus benefity cheque edenred sodexo
K on-line platbě přijímáme tyto platební karty
maestro mastercard visa visa-electron